banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ULUSLARARASI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ AÇILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında uluslararası mesleki ve teknik Anadolu liselerinin açılmasına ilişkin iş birliği protokolü, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından imzalandı.

EĞİTİM 03.06.2022, 00:08 02.06.2022, 17:54 Haber Merkezi
383
ULUSLARARASI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ AÇILIYOR
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen bilgiye göre; imzalanan protokolle Türkiye’de açılacak uluslararası mesleki ve teknik Anadolu liselerinde, uluslararası öğrencilerin eğitim alması amaçlanıyor.

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; “Güzel sanatlar liseleriyle ilgili olarak bir hafta içinde tüm illerimize güzel sanatlar liselerini kurduk. Artık Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm kadrolarıyla birlikte güzel sanatlar liselerimizi yeniden şekillendiriyoruz. Mesleki eğitimde; sektörün temsilcilerini eğitimin tüm süreçlerine dahil ederek müfredatı güncellemeden işletmede beceri eğitimleri, öğretmenlerin eğitimi, istihdamda öncelik, öğrencilere burs sağlanması gibi çok kapsamlı iş birliğinin ilk adımını da Kültür ve Turizm Bakanlığımızla yaptık. Turizm alanındaki insan kaynağı ihtiyacını gidermek için atmış olduğumuz adımlar her geçen yıl büyüyerek yeni kapsama dahil edilen okullarla zenginleşti. Artık İngilizce, Rusça hazırlık sınıflarının olduğu, uluslararası turizm alanında eğitim veren ve süreçleri birlikte yönettiğimiz okullarımız var” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık