banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

TATİL ZİLİ VİDEO KONFERANSTA ÇALDI

Her ilden bir ilkokul, bir ortaokul ve bir lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferansta yarıyıl tatili zilini çalan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; öğrencilerden bu tatilde ekrandan biraz uzak kalmalarını isterken, eğlenceli vakit geçirebilmeleri için hazırlanan her güne özel bir etkinliğin yer aldığı “Birlikte 23 Gün” çalışmasını da tanıttı.  

EĞİTİM 23.01.2021, 00:11 22.01.2021, 17:22 Haber Merkezi
1208
TATİL ZİLİ VİDEO KONFERANSTA ÇALDI
banner12

2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemi tamamlanırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Türkiye’nin her yerindeki öğrencilerle dijital ortamda buluştu. 81 ilden birer ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin katıldığı video konferansta öğrencilerle sohbet eden Bakan Selçuk, birinci döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Salgın nedeniyle eğitim, iş hayatı ve alışveriş gibi birçok şeyin dijital ortama taşındığı bir dönem yaşandığına dikkati çeken Bakan Selçuk, öğrencilere tavsiyede bulunarak; “Lütfen, bu tatilde ekrandan biraz uzak kalın. Size ekrandan uzak kalın diyoruz ama sözü burada bırakmıyoruz. ‘Onun yerine ne yapalım?’ sorunuza cevap vermek için çok seveceğinizi umduğumuz bir hazırlık yaptık. 23 gün olan yarıyıl tatili süresince her güne özel ve birbirinden eğlenceli etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırladık” dedi. 

İlk ve ortaokul öğrencilerinin karnelerinin hayırlı olmasını dileyen Selçuk; “Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin tatilde güzel bir dinlenme dönemi yaşamalarını temenni ediyorum. Bizler bu dönemde de birbirimizle irtibatı kesmeyeceğiz. Buradan tüm çocuklarımıza sevgilerimi, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkürlerimi özellikle iletiyorum” diye konuştu.

Birlikte 23 Gün’de neler var  

“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri içeriğinde öğrencilerin harf, sayı, renk gibi farklı kavramlara farklı açıdan bakmalarını sağlayan “Resfebe” bölümü ile Türk ve dünya bilimi ve sanatı alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan şahsiyetlerin tanıtıldığı “Kim O” bölümünün yanı sıra; bulmaca, sudoku, oyun, günün deneyi ve öğrencilerin yazma becerilerinin gelişimi için hikaye tamamlama etkinliklerini içeren bölümler yer alıyor.

“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin tatil süreçlerini eğitim öğretim çerçevesinde planlamayı hedefleyerek öğrencilerin süreç içinde derslere olan tutum ve davranışlarındaki olumlu ivmenin süreklilik arz etmesi için sunuldu. Etkinlikleri takvimi, http://birlikte23gun.meb.gov.tr/index2.html adresinde erişime açıldı. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık