banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

TARIM VE YAŞAM BULUŞMASI

KOP İdaresi ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Sürdürülebilir Tarım ve Yaşam, Yaşayan Topraklar” projesi ulus ötesi işbirliği ağının ilk buluşması, İspanya’nın Cordoba kentinde gerçekleşti.

EĞİTİM 18.01.2022, 00:06 17.01.2022, 17:15 Haber Merkezi
924
TARIM VE YAŞAM BULUŞMASI
banner12

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında, Türkiye Ulusal Ajansı destekleriyle Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan projenin ilk buluşmasına; S.Ü. Ziraat Fakültesi, Konya ve Karaman Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği ile İtalya, Almanya ve Belçika’dan da kurum temsilcileri katıldı.   

Sürdürülebilir tarımla ilgili başarılı çalışmaları olan ülkeler arasında işbirliği ağının oluşturulması için hayata geçirilen proje ile tarımsal faaliyetlerde yeni fikirlerin oluşturulması ve mevcut yöntemlerin paylaşılması hedefleniyor.

KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin de sektörün ortak paydaşlarından olan teknik personel ve çiftçilerin mesleki gelişimine önemli katkı sağlaması planlanan proje sayesinde KOP Bölgesi için öncelikli alanlarda, farklı üretim tekniklerinin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması için yenilikçi model transferleri yapmak istediklerini belirtti.

Proje ortağı ülkelerle, uluslararası boyutta ve sürdürülebilir tarımın güçlü, zayıf yönleri, fırsatları ve tehditleri adına önemli bir sonuç raporu hazırlanacak ve bundan sonraki faaliyetlerin altyapısını, bu rapor oluşturacak. Saha ziyaretleri ve yerinde uygulama tekniklerinin de incelendiği proje faaliyetleri, Türkiye ve diğer paydaş ülkelerde de gerçekleştirilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı