banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

TARIK BUĞRA SBL’NİN HAKLI GURURU

Uluslararası PISA Sınavı için Türkiye genelinde uygun görülen 66 okuldan biri olan Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri; 9-10 Haziran 2021 tarihlerinde katıldıkları sınav öncesinde, öğretmenlerinin de desteğiyle yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiler.

EĞİTİM 12.06.2021, 00:08 11.06.2021, 17:31 Haber Merkezi
827
TARIK BUĞRA SBL’NİN HAKLI GURURU
banner12

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Akşehir’de PISA sınavına katılımcı olarak seçilen tek okul olmanın haklı gururunu yaşadı. OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü) tarafından, 15 yaş grubundaki öğrencilerin bilgi ve becerilerini ölçmek için düzenlenen PISA Sınavı’na okulun 2005 doğumlu öğrencileri katılım sağladı. PISA Sınavı; Okuma Becerileri, Matematik Okuryazarlığı ve Fen Okuryazarlığı olmak üzere 3 alanda uygulanıyor ve dünyanın en kapsamlı eğitim araştırması olarak kabul ediliyor.

Okul Müdürü Cevat Bozgöz, konuya ilişkin açıklamasında; “Türkiye genelindeki 66 okuldan birisi olmak, Tarık Buğra Sosyal Bilimler ailesi için gurur verici bir gelişmedir. Böylesine önemli bir sınavda ülkemizi temsil etmek, okulumuz için çok kıymetli. Öğrencilerimizi sınav öncesinde tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde destekleyip yönlendirdik. Onlar da sınavda, ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi noktaya taşımak adına gayretli bir çalışma sergilediler ve ellerinden geleni yaptılar.  Sınava katılan tüm öğrencilerimize emeklerinden ve üstün gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu