banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“SUDAKİ İZİM”

Akşehir Atatürk Ortaokulu Matematik Öğretmeni Egemen Yapıcı ve Doğanhisar İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Gamze Yapıcı tarafından hazırlanan “Sudaki İzim” e-Twinning projesi kapsamında, Zoom üzerinden 2 oturum halinde gerçekleştirilen eğitim içerikli anlatı etkinliğine ilgi yoğun oldu.

EĞİTİM 29.03.2021, 00:09 28.03.2021, 16:35 Haber Merkezi
1079
“SUDAKİ İZİM”
banner12

Moderatörlüklerini Gamze ve Egemen Yapıcı’nın üstlendikleri oturumlarda, Projenin Mart ayı konuğu olan Project WET (Water Education Today) Türkiye Temsilcisi Doktor Öğretim Üyesi Nazihan Ursavaş “Su Okuryazarlığı ve Su Farkındalığı” temalı eğitim anlatısında; suyun hayatımızdaki önemi, su kullanımı ve sorunlarına yönelik farkındalığın artırılmasını sağlayacak bilgi aktarımında bulundu. Zoom üzerinden gerçekleştirilen oturumlara, projede yer alan öğrencilerin yanı sıra dışarıdan da yoğun bir katılım olduğu gözlendi.

Türkiye Project WET Temsilciliği; 2017 yılından bu yana, su okuryazarlığı ve farkındalığını geliştirmek adına dünyada pek çok ev sahibi kuruluşu bulunan Project WET’in Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına temsilciliğini yürütüyor. Bu bağlamda Türkiye’deki tek aktif kuruluş olan Temsilciliğin Koordinatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Nazihan Ursavaş, Koordinatör Yardımcılığını ise Dr. Ayşe Aytar üstleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
24
açık