banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SPOR LİSELERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı törenle imzalanan “Spor Liseleri Ortak Yönetim Modeli Protokolü” ile spor liselerinde yeni bir döneme girilirken, iki Bakanlık arasındaki işbirliği de farklı bir boyuta taşınacak.

EĞİTİM 08.04.2022, 00:09 07.04.2022, 17:33 Haber Merkezi
202
SPOR LİSELERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
banner12

Törende yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde 72 ilde 92 spor lisesinde 23 binin üzerinde öğrencinin eğitim aldığına işaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; bundan sonra spor liselerini Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yöneteceklerini, müdür ve öğretmen atamalarından mevcut müfredatın güncellenmesine, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini Gençlik ve Spor Bakanlığı tesislerinde almalarına, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine kadar yaygın bir paradigma değişimi yaşanacağını söyledi. Bakan Özer, spor lisesi olmayan 9 ilden başlayarak 20 yeni spor lisesini de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte hizmete alacaklarını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da; “Bu protokolle her iki Bakanlığın yetenek ve kurumsal kapasitesini birleştiriyoruz. Toplam sporcu sayımız 200 binlerden 10 milyonun üzerine çıktı. Bu yıl 3 milyon 900 bin öğrencimizin taraması başladı. Gençler, yetenekleri ve eğilimlerine göre uygun branşlara yönlendiriliyor. Profesyonel sporcu adayı gençlerimiz, 6-7 yaşına geldiklerinde Sporcu Eğitim Merkezlerimize alınıyor. 13-14 yaşına geldiklerinde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerimize dahil oluyorlar” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu