banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÖZEL EĞİTİME TASARIM BECERİ ATÖLYESİ

Tüm Özel Eğitim Uygulama Okullarına Tasarım Beceri Atölyeleri kurulacak.

EĞİTİM 12.03.2021, 00:07 11.03.2021, 16:38 Haber Merkezi
850
ÖZEL EĞİTİME TASARIM BECERİ ATÖLYESİ
banner12

Öğrencilerin tasarlayarak ürettiği, el becerilerini geliştirmelerine destek olan Tasarım Beceri Atölyelerinin kurulmasında tüm Türkiye’de 100 bin atölye hedefine doğru çalışmalar sürerken, Özel Eğitim Uygulama okullarında eğitim alan her çocuğun bu atölyelerden yararlanması için yeni bir proje başlatıldı.

Bilmekten çok tasarlamanın, yapmanın ön planda olduğu atölyelerin her geçen gün yaygınlaşarak daha çok çocuğa ulaşmasını çok önemsediğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Çocuklarımızın ellerini kullanmalarına fırsat vererek teori ve pratiği birleştirmek istiyoruz. Bu atölyelerle esas hedefimiz, çocuğun tabiatına hürmet etmek ve onu hiza taşı olarak alıp takip etmek. Özel çocuklarımıza sunduğumuz eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek ve evlatlarımızın sosyal gelişimlerini destekleyerek toplumsal yaşama uyumlarını arttırmak için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında her özel eğitim okulumuza en az bir Tasarım Beceri Atölyesi kurulması için güzel bir adım attık” dedi.

Konuya ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; Türkiye genelinde orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizm spektrum bozukluğu bulunan öğrencilere eğitim verilen 979 Özel Eğitim Uygulama Okulu bulunuyor ve bu okullarda toplam 31 bin 714 öğrenci eğitim alıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık