banner8

banner9

banner10

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, özel çocukların evde aileleriyle birlikte uygulayabilecekleri “Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler” serisinin 2 ve 3'üncü ciltleri yayımlandı.

EĞİTİM 05.09.2020, 00:08 Haber Merkezi
13570
ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN
banner12

Bakanlık tarafından hazırlanan, uzaktan eğitim sürecinde özel çocukların evde aileleriyle uygulayabileceği eğlenceli ve öğretici etkinlikler takvimi, okul öncesi dönemden başlayarak üçüncü kademe düzeyindeki öğrencileri de kapsıyor. Takvim çerçevesinde yayımlanan serinin yeni ciltleri, orgm.meb.gov.tr adresindeki elektronik kütüphanede de yerini aldı.

Yarışma, bilmece, sanat etkinliği, müzik saati, mutfak etkinliği, oyun, iletişim, deney, fiziksel aktivite, günlük yaşam ve günü değerlendirme bölümlerinden oluşan takvimlerin her bir cildinde, öğrencilerin kalıcı ve kolay öğrenmelerini sağlayan, kazanım odaklı ve öğretici, toplam 20 günlük etkinlik yer alıyor. Alanında ilk olan bu çalışmalardaki etkinliklerin, uzaktan eğitim sürecinin sona ermesinden sonra okul ortamına da uyarlanarak uyum süreçlerine hızlı ve etkili bir şekilde destek sağlaması hedefleniyor.

Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler takvimine,

http://orgm.meb.gov.tr/ekutuphane/anasayfa/derskitaplari/ linkinden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
sisli