banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

OKUL KÜTÜPHANELERİ TATİL BOYUNCA AÇIK OLACAK

İstanbul Vefa Lisesi İlber Ortaylı Kütüphanesi’nin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; okul kütüphanelerinin, ilk defa tüm Türkiye’de yaz tatili boyunca açık olacağını duyurdu.

EĞİTİM 15.06.2022, 00:12 14.06.2022, 17:02 Haber Merkezi
288
OKUL KÜTÜPHANELERİ TATİL BOYUNCA AÇIK OLACAK
banner12

22 bin 450 kitaplı Vefa Lisesi İlber Ortaylı Kütüphanesi’nin açılışı, tarihçi bilim insanı Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninde yaptığı konuşmada, İlber Ortaylı’nın bu ülke için çok güzel şeyler yaptığını ve Bakanlık olarak, bu çalışmalara mütevazı bir teşekkür için adını Vefa Lisesi’nin kütüphanesine verdiklerini söyleyen Bakan Özer, İlber Ortaylı’ya hitaben; “Bu okul artık size emanet. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz size emanettir. Geçmişin dinamiklerini tarih bilinciyle, coğrafya bilinciyle, dil bilinciyle yeniden yoğurarak geleceği inşa edecek nesillerin yetişmesinde, ne olur, vaktinizi bu okulumuza ayırın.” ifadelerini kullandı.

Bakanlığının resmi internet sitesinde yer verilen konuşmasında Bilim, Sanat, Matematik ve İngilizce olmak üzere 4 yaz okulu açılacağını hatırlatan Özer; “Tüm öğrencilerimiz, gittikleri her yerde bu yaz okullarımızdan ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekler. Aynı zamanda öğretmenlerimiz de gittikleri illerde bu yaz okullarına aktif olarak katılabilecekler. 17 Haziran’dan sonra kütüphanelerimiz, ilk defa yazın tüm Türkiye’de açık olacak ve öğrencilerimiz 81 ilde 922 ilçemizde kütüphanelerimizi aktif olarak kullanabilecekler.” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık