banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÖĞRETMENLERE İZİN MÜJDESİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde öğretmenlerin izinli olacağını ve Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı’nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini bildirdi. Öğretmenler, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar.  

EĞİTİM 28.05.2022, 00:15 27.05.2022, 17:09 Haber Merkezi
1131
ÖĞRETMENLERE İZİN MÜJDESİ
banner12

Bakan Özer, Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında okulların 17 Haziran’da tatile gireceğini hatırlatarak; “Öğretmenlerimiz bu dönem içinde çok yoruldular. Maske ile ders anlattılar, ne kadar fedakar olduklarını bu süreç içinde bir kez daha şahit olduk. 8 saat maskeyle okullarda durdular. Kurallara riayet edilmesi için gerekli özeni gösterdiler. Aşılanma oranlarında sadece Türkiye'de değil, OECD ülkelerinin çoğundaki öğretmenlerin aşılanma oranından bile daha yüksek aşılanma oranıyla topluma örneklik gösterdiler. Vefa gruplarında da öğretmenlerimiz seferber oldular” ifadelerine yer verdi.

Öğretmenlere iki müjdesinin olduğunu söyleyen Bakan Özer; “Mesleki çalışma dönemlerinde, ikinci dönem ve ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz, okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz, bu. İkincisi, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz’a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar” açıklamasında bulundu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
parçalı az bulutlu