banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ÖĞRETMENLERDEN SONRA ÖĞRENCİLER VE VELİLER

Öğretmenlerin ilk yardım eğitimi almalarının hayati öneme sahip olmasından hareketle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 10 aylık süreçte 68 bini aşkın öğretmene ilk yardım eğitimi verildiği öğrenildi. Bakan Mahmut Özer; öğrenciler ve velilerin de kısa süre içerisinde ilk yardım eğitimi almalarını amaçladıklarını söyledi.

EĞİTİM 02.03.2022, 00:10 02.03.2022, 09:01 Haber Merkezi
368
ÖĞRETMENLERDEN SONRA ÖĞRENCİLER VE VELİLER
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre; Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı, İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla 81 ilde 8 saat teorik ve 8 saat uygulamalı olmak üzere toplam 16 saatten oluşan eğitim programı düzenlendi. Eğitimlerde, genel ilk yardım bilgilerinin yanında; hava yolu tıkanıklığı, kanama, şok ve yaralanma, ısı dengesi bozuklukları, bayılma, bilinç bozukluğu, yüksek ateş, zehirlenme, hayvan ısırmaları, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım konu başlıkları ele alındı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin açıklamasında; 2022 yılı hedeflerinin, 100 bini öğretmeni ilk yardımcı sertifikası sahibi yapmak olduğunu belirtti. Bakan Özer; öğrencilerin ilk yardım kültürüyle hayata hazırlanmalarını, evlerinde ve sosyal hayatta ilk yardım bilincini geliştirmelerini ve velilerin de kısa süre içerisinde ilk yardım eğitimi almalarını amaçladıklarını kaydetti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık