banner8

banner9

banner28

banner10

ÖĞRENCİLER SANATLA BULUŞUYOR

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul” Projesi kapsamındaki okullarla eşleştirilen Güzel Sanatlar Liselerinin gönüllü öğrencileri; öğrenci arkadaşlarına, müzik ve resim alanında bilgi ve birikimlerini aktarıyor. Ortaklaşa etkinlikler ise Covid-19 salgını nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

EĞİTİM 10.04.2021, 00:06 09.04.2021, 17:36 Haber Merkezi
274
ÖĞRENCİLER SANATLA BULUŞUYOR
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamaya göre; etkinliklerle okullar arası başarı farklarının azaltılması ve mesleki eğitimin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Güzel Sanatlar Liselerinde okuyan gönüllü öğrenciler; okulların eşleştirilmesinden sonra oluşturulan çevrim içi gruplarda, öğretmenlerinin gözetiminde haftada iki gün birer saat, bin okulun öğrencilerine müzik ve resim alanında bilgi ve birikimlerini aktarıyor. Etkinliklere katılan öğrenciler, resim alanında serbest konulu ve serbest malzemeyle birer resim yaparak, müzik alanında da etkinlikler sırasında öğrendikleri bir eseri görüntülü olarak seslendirip kaydederek oluşturdukları bireysel videolar ile yarışacaklar.

Değerlendirmeye alınacak tüm eserler Nisan ayı sonunda, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne ait “Mesleğim Hayatım” platformundan paylaşılacak. Milli Eğitim Bakan Danışmanı Dr. Aylin Şengün Taşçı’nın koordinasyonunda sürdürülen ve iki ay sürecek etkinliğin bitiminde, her ilde öğretmenlerden oluşan jürinin seçimleri sonucu müzik ve resim branşlarında birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek. Dereceye giren eserler 24 Mayıs 2021 tarihinde https://mtegm.meb.gov.tr adresinde ilan edilecek. 81 ilde birinci seçilen öğrencilere birer dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere de birer tablet armağan edilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
16
az bulutlu