banner8

banner9

banner10

ÖDENEKLİ VE SİGORTALI MESLEK KURSLARI

Mesleği olmayan vatandaşlara meslek öğretmeye, mesleği olan vatandaşların ise mesleki niteliklerini geliştirmeye yönelik olarak İş-Kur tarafından düzenlenen Mesleki Eğitim Kurslarına katılan kursiyerlere günlük 40 ile 60 lira ödeme yapılırken, eğitim süresince genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primlerini de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karşılıyor.

EĞİTİM 22.10.2020, 00:08 21.10.2020, 18:02 Haber Merkezi
1374
ÖDENEKLİ VE SİGORTALI MESLEK KURSLARI
banner12

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Haziran 2020 itibariyle başlayan yeni normal sürecinde, Eylül ayı sonuna kadar 28 bini aşkın kişinin meslek sahibi olmasına aracılık ettiklerini bildirdi.

Mesleki Eğitim Kurslarına katılanların yüzde 57’sinin kadın olduğuna dikkat çeken Bakan Selçuk, kursiyerlere yapılan maddi desteklere ilişkin olarak da şu açıklamada bulundu:

“Her bir kursiyerimize, eğitime katıldığı gün kadar ödeme yapıyoruz. Bu doğrultuda istihdam garantili kurslarda 40 TL, geleneksel mesleklerde düzenlenen kurslarda 40 TL, sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili kurslarda 60 TL, MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü) kapsamındaki kurslarda ise 89,40 TL katkıda bulunuyoruz. Ayrıca mesleki eğitim kurslarımıza katılan vatandaşlarımızın eğitim süresince genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primlerini de karşılıyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu