banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

MEZUNLARA İŞYERİ AÇMA BELGESİ VERİLİYOR

Liseden mezun olamamış, halen açık lisede okuyan, ikinci bir lise okumak isteyen herkesin yararlanabileceği ve gündüzleri çalışıp hafta sonu derse gelerek öğrenim görebileceği mesleki açık öğretim lisesi için 6 Eylül’de başlayan kayıt süreci, 1 Ekim 2021 tarihinde sona erecek.

EĞİTİM 09.09.2021, 00:09 08.09.2021, 18:31 Haber Merkezi
4360
MEZUNLARA İŞYERİ AÇMA BELGESİ VERİLİYOR
banner12

Akşehir Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk MTAL Müdürü Tacettin Erdem, konuya ilişkin açıklamasında önemli detayları kamuoyu ile paylaştı. Erdem’in, mesleki açıköğretim ve okuldaki eğitim alanı üzerine değerlendirmesi şöyle:  

“Okulumuzda Mesleki Açık Öğretim Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı bulunmaktadır. Hem bir meslek lisesi diploması sahibi olmak hem de iş hayatına erken atılmak isteyen herkesi, kayıt vaktini kaçırmadan okulumuza bekliyoruz. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler velileri ile birlikte, 18 yaşından büyük öğrenciler kendileri bizzat okulumuza başvurabilirler.

Mesleki açık öğretim okuyan öğrenciler; örgün meslek lisesi okumuş gibi diploma ve haklara sahip olmaktadır. Son sınıfta işletmelerde beceri stajı yapacak olan öğrenciler, bu staj sonrası kendi alanları ile ilgili diplomayı hak edeceklerdir. Ayrıca bu öğrencilere mezun olduklarında, örgün öğretimde olduğu gibi Europass (Avrupa Diploma Eki) ve İşyeri Açma Belgesi de verilmektedir.”

İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme son başvuru tarihi 1 Ekim 2021 Cuma günü olarak açıklanırken, mazeret başvuruları ise 27 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında kabul edilecek. İlk kayıt yaptıran öğrencilerin Ders Seçimi tarihleri belirlendiğinde, http://maol.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu