banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

LOKUMUN YANINDA DAVET MEKTUBU

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya üzerinden “Okullar açıldığında ilk teneffüs 40 dakika” paylaşımına Afyon lokumu ile destek verdi. Gastronomi Birimi tarafından hazırlanan lokumlar, Afyonkarahisar başta olmak üzere bütün illerde belirlenen okullara gönderildi.

EĞİTİM 21.10.2020, 00:06 20.10.2020, 17:29 Haber Merkezi
1269
LOKUMUN YANINDA DAVET MEKTUBU
banner12

Afyonkarahisar’ın, UNESCO'nun Geliştirici Şehirler Ağı'na dahil edilerek Gastronomi Şehri ilan edilmesinin ardından yöresel ürünlerin tanıtımına ayrı bir önem veren ve daha önce de 81 ilin valisi ile 80 ilin belediye başkanına “Lezzet Paketi” gönderen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bakan Selçuk’un paylaşımı üzerine yeni bir çalışmaya imza attı. Gastronomi Birimi tarafından özenle hazırlanan ve belirlenen okullara gönderilen kutuların içerisinde, lokumun yanı sıra; Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hazırlanan Şehir Postası Gazetesi, kültürel yayınlar ve Başkanın kaleme aldığı bir de mektup yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamasında, kolilerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Zeybek; “Pandemi süreci başlayıp da yüz yüze eğitime ara verilince Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un sosyal medya üzerinden bir açıklaması vardı. Bakanımızın açıklamasının ardından bir kampanya başlamıştı. Her ilimiz kendi yöresel ürününü, pandemiden sonra öğrencilerin tatması için göndereceklerini beyan etmişti. Belediye olarak, kendi ilimiz başta olmak üzere toplam 81 ilimizde belirlenecek olan okullara Afyon lokumumuzu ikram edeceğimizi söylemiştik. 80 ilimize bu paketleri göndermeye başlıyoruz. Ayrıca kolilerimizin içerisine idarecilerimiz için bir de mektup koyuyor, şehrimizin yöresel lezzetlerini tatmak üzere Afyonkarahisar’a davet ediyoruz. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize; kazasız belasız ve virüsten kurtularak başarılı bir eğitim dönemi geçirmeyi temenni ediyorum” dedi. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
31
açık