banner8

banner9

banner28

banner10

KÜTÜPHANE DONANIMLARI AKŞEHİR’DE ÜRETİLİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullar arasındaki olanak farklılıklarının azaltılması yönünde Ekim ayı sonunda başlattığı “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında kurulan bin 170 kütüphane, bir haftalık ara tatil sonrasında öğrencilerin kullanımına açılıyor. Akşehir, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik ve Doğanhisar ilçelerindeki kütüphanelerin donatım malzemeleri ise Akşehir Şehit Ümmet Ufacık Mesleki Eğitim Merkezi tarafından üretilmeye başlandı.

EĞİTİM 22.11.2021, 00:10 21.11.2021, 18:59 Haber Merkezi
537
KÜTÜPHANE DONANIMLARI AKŞEHİR’DE ÜRETİLİYOR
banner12

Proje çerçevesinde bin 170 okul bugün itibariyle yeni kütüphaneleri ile tanışacaklar. Yeni kütüphane yapımında 181 kütüphane ile Konya ikinci sırada yer alırken, planlamada yer alan diğer okulların da en kısa zamanda kütüphanelerine kavuşacakları bildirildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şubesi tarafından verilen sipariş üzerine Akşehir ve çevre ilçeler için kütüphane donatım malzemeleri, Şehit Ümmet Ufacık Mesleki Eğitim Merkezi’nde üretilmeye başlandı. Merkezde 291 kütüphane dolabı ile 168 kütüphane masası üretilecek. Kütüphane malzemesi her okula teslim edilerek kurulumları 10 Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanacak.

Çalışma için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 ilçe okullarına toplamda yaklaşık 300 bin lira ödenek ayrıldığı, üretimde çalışan öğrenci, öğretmen ve diğer personel için döner sermaye işletmesi tarafından ücret ödemesi yapılacağı öğrenildi.

Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu; üretimde görev alan 5 öğretmen, 1 teknisyen ve 9 öğrenci ile üretim sürecinde görev yapan 2 yönetici ve saymandan oluşan personele, çabalarından dolayı teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
hafif yağmur