banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM İZNİ

Milli Eğitim Bakanlığı, özel öğretim kurumlarınca verilen ehliyet, çeşitli kurslar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceğini açıkladı. Burs vermek isteyen özel eğitim kurumlarının, burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin tespitine yönelik sınav yapma süreleri ise Mayıs ayı sonuna kadar uzatıldı.

EĞİTİM 05.01.2021, 11:12 Haber Merkezi
2015
KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM İZNİ
banner12

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen ve koronavirüs salgını sebebiyle 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildiği hatırlatılan yazıda; aynı kanun kapsamında bulunan özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin, İçişleri Bakanlığı’nın 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabilecekleri ifade edildi.

Yazıda ayrıca, özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021 tarihinde başlanmasının planlandığı aktarılırken; “Özel öğretim kurumlarından eğitim dönemi sonunda sınav yapılarak sertifika veya kurs bitirme belgesi verilen kurumların sınavları, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları dikkate alınarak yapılabilecektir. 5580 sayılı Kanun kapsamındaki özel öğretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin tespitine yönelik sınav yapma süreleri ise Mayıs ayı sonuna kadar uzatılmıştır” denildi. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık