banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“KÜÇÜK TÜRKLERDEN BÜYÜK FİKİRLER”

Yunak Hacı Tekin İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin, Fen Bilimleri dersinde öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları “Hayalden Bilime” Sergisinde yer alan çalışmalar, büyüklere parmak ısırttı.

EĞİTİM 03.01.2022, 00:08 02.01.2022, 17:43 Haber Merkezi
938
“KÜÇÜK TÜRKLERDEN BÜYÜK FİKİRLER”
banner12

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı açılışın ardından sergiyi gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan; “Küçük Türklerden büyük fikirler ve aksiyonlar çıkmış” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Özellikle öğrencilerin kendi tasarladıkları buluşların prototiplerinin yer aldığı serginin konsepti; insanlara, çevreye, canlılara fayda sağlama olarak belirlendi. Yılın son gününde düzenlenen sergide öğrenciler; annelerine ev işlerinde yardımcı olacak robot ve ev araçları tasarımı, engellilere yönelik robotik kol, uykuda korkan çocuklar için ışıklı odalar vb. ilginç tasarım ve buluşlarını sergilediler.

Okul Müdürü İbrahim Tobi ile sınıf öğretmenleri Rukiye Tetik Yonca ve Özcan İşgal; tasarım ve buluşların çoğunun daha önceden örnekleri bulunmadığını ve öğrencilerin özgün fikirleri olduğunu belirttiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
parçalı az bulutlu