banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KONYA’DAKİ ÜNİVERSİTELERDE UZAKTAN EĞİTİM KARARI

Konya Teknik Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi yönetimleri, yaptıkları açıklamalarla 2020-2021 öğretim yılı Güz yarıyılında derslerin uzaktan eğitimle yürütüleceğini duyurdular.

EĞİTİM 02.09.2020, 00:06 Haber Merkezi
2703
KONYA’DAKİ ÜNİVERSİTELERDE UZAKTAN EĞİTİM KARARI
banner12

Konya’nın, ülkemizde salgının en yoğun yaşandığı şehirlerden birisi durumunda olduğunun hatırlatıldığı açıklamalarda; öğrencilerle ilgili ulaşım, barınma, yeme içme gibi alanlarda yoğunluk yaşanmasının bulaş riskini artıracağı, kamuda esnek çalışma nedeniyle hizmetlerin aksayabileceği belirtildi. Kış döneminde gribal enfeksiyonların artış gösterdiği de göz önüne alınarak derslerin online olarak uzaktan eğitimle verilmesi kararlaştırıldı.

Konya Teknik Üniversitesi’nde 2020-2021 öğretim yılı Güz yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü tüm dersler, uzaktan öğretimle yürütülecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde, akademik birimlerdeki teorik ve uygulamalı tüm dersler, uzaktan ve online olarak yürütülecek. Meram Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin teorik dersleri ve uygulamalı derslerinden mümkün olanları uzaktan; uzaktan yapılması mümkün olmayan uygulamalar ise programlarda düzenleme yapılarak yüz yüze ders imkanı doğması düşüncesiyle dönem sonuna veya bir sonraki döneme aktarılarak yapılacak.

Selçuk Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanında eğitim öğretim veren birimlerde eğitim, 5 Ekim’den itibaren yüzde 100 uzaktan yapılırken, sağlık alanındaki birimlerde teorik eğitimler yüzde 100 uzaktan eğitimle, pratik eğitimler ise mümkün olduğunca uzaktan öğretimle yapılacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık