banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KARŞILIKLI ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN

Akşehir KOMEK Kurs Merkezi’nde açılan Türk İşaret Dili kursuna katılan kursiyerler, işitme ve konuşma engelli vatandaşlarla iletişim kurabilmek için işaret dilini öğreniyorlar. Böylece onları anlamak ve onlar tarafından da anlaşılmak noktasındaki engeli ortadan kaldırıyorlar.

EĞİTİM 13.12.2021, 00:09 12.12.2021, 17:29 Haber Merkezi
13394
KARŞILIKLI ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN
banner12

Konya Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Akşehir Kurs Merkezi bünyesinde açılan Türk İşaret Dili kursuna, işitme ve konuşma engelli vatandaşları anlayabilmek ve onlara yardımcı olabilmek amacıyla katıldıklarını belirten kursiyerler; işaret dilinin de İngilizce, Almanca gibi ayrı bir dil olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladılar.

Kursiyerlerden Ayşe Ceyhan, engelleri ortadan kaldırmak için kursa katıldığını belirterek; “Toplumuzda işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız var. Bu yönde engeli bulunan vatandaşların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak ve sorunlarının çözümü konusunda kolaylık sağlamak istiyorum. İşitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızla her alanda karşılaşabiliriz. Onların engelini kaldırma noktasında bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bence her birey işaret dilini öğrenmeli” dedi.

Kursa gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Akşehir KOMEK Kurs Merkezi Yöneticisi Hüseyin Zeybek de; “İşaret Dili kursumuz her dönem yoğun ilgi görüyor. Her meslek grubundan gelen kursiyerlerimiz, işaret dilini öğrenerek çalıştıkları meslek gruplarında engelleri ortadan kaldırıyor” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
parçalı az bulutlu