banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

“İYİLİK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”

Nene Hatun Anaokulu’nda yürütülen e-Twinning Projesi kapsamında, 3 okulun katılımıyla düzenlenen sergi açıldı. Paylaşma ve yardımlaşma temalı kültürel ve sanatsal etkinlikleri içeren proje çerçevesinde; velilerin de çocuklarının bu konuda olumlu tutum geliştirmelerine destek olmalarına yönelik bir online seminer gerçekleştirildi.

EĞİTİM 12.06.2021, 00:07 11.06.2021, 17:32 Haber Merkezi
739
“İYİLİK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR”
banner12

Proje kapsamında, Nene Hatun Anaokulu ile Engili Hasan Doğan ve Çamlı Şehit Yaşar Soylu İlköğretim Okulları ortaklığında düzenlenen serginin açılışı; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve velilerin katılımıyla yapıldı.

“İyilik Paylaştıkça Çoğalır” isimli, okul temelli proje; Ekim ve Haziran ayları arasında, salgın koşullarında okulların açık olduğu süre zarfında, proje ortağı olan bütün okullarda koordineli bir şekilde yürütüldü. Öncelikle, sınıflarda paylaşma ve yardımlaşma değeri üzerinde durularak; sanat etkinlikleri, drama, hikaye, kukla gösterileri, şiir okuma, oyun-oyunlaştırma gibi Okulöncesi Eğitimi Programındaki kazanımları vermeye yönelik etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca projede; çocuklara, internet kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin e-Güvenlikle ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve öğrenciler, kendi seviyelerine göre web.2 araçları kullandılar.

Proje öğretmenleri ve öğrencileri, online görüşmeler ile iletişim halinde oldular. Ebeveynler için  projede alınan hedefler doğrultusunda, Velilerle Oyuncak Yapımı Etkinlikleri düzenlenirken, Nene Hatun Anaokulu Rehber öğretmeni tarafından da anne babaların, çocuklarının bu konuda olumlu tutum geliştirmelerine evde destek olmalarına yönelik bir online seminer gerçekleştirildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu