banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

GÖREVLİLERE POZİTİF PSİKO-TERAPİ EĞİTİMİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şiddet mağduru kadınların ve beraberindeki çocuklarının yerinde ve zamanında daha nitelikli hizmet almasının sağlanması amacıyla Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) ile kadın konukevlerinde görevli meslek elemanlarına “Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimi” vermeye başladı.

EĞİTİM 15.01.2022, 00:07 14.01.2022, 17:52 Haber Merkezi
440
GÖREVLİLERE POZİTİF PSİKO-TERAPİ EĞİTİMİ
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada; Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planında yer alan meslek elemanlarının mesleki kapasitelerinin geliştirilmesi hedefiyle yeni bir eğitim programının hayata geçirildiği ve UNİCEF işbirliğinde ŞÖNİM ile kadın konukevlerinde hizmet veren meslek elemanlarına Pozitif Psiko-Terapi Temel Eğitimlerine başlandığı bilgisine yer verildi. Başlangıç olarak 40 ilde görevli meslek elemanlarına, 5 modülden oluşan 200 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

Eğitimlerde, ŞÖNİM ile kadın konukevlerinde görev yapan meslek elemanları; hizmet alanların gelişimlerini, sosyal hayata katılımlarını ve yaşam kalitesini artırmayı destekleyici bilgilerin nasıl verileceğini, gerçek yeteneklerini keşfetmelerinde nasıl yardımcı olacaklarını ve hizmet alanın olumsuz düşüncelerini pozitif olarak tekrar yorumlamayı öğreniyorlar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık