banner8

banner9

banner28

banner10

GELENEKSEL KIRTASİYE VE GİYSİ YARDIMI

Merkezi Konya’da bulunan ve kısa adı TUR-ÇEV-DER olan, Turgut ve Çevre Köyleri Dayanışma ve Kalkınma Derneği; her eğitim öğretim yılı başında gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiği eğitime katkı yardımlarına bu yıl da devam etti.

EĞİTİM 03.11.2021, 00:08 02.11.2021, 18:12 Haber Merkezi
716
GELENEKSEL KIRTASİYE VE GİYSİ YARDIMI
banner12

TUR-ÇEV-DER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yayla, Başkan Yardımcısı Özkan Aşık ve iş insanı Orhan Acar, Yunak ilçesine bağlı Kıllar, Harunlar ve Turgut Kışla Mahallelerinde bulunan ilkokulları ziyaret ederek bu okullarda öğrenim gören tüm öğrencilere ayakkabı, mont, çanta ve kırtasiye seti yardımında bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yayla, konuya ilişkin açıklamasında; “Yörenin insanına ve eğitimine katkı sağlamak derneğimizin en önemli amaçlarından birisidir. Bu doğrultuda derneğimiz, her yıl Turgut ve civar köylerden belirlediği okullarda öğrenim gören tüm öğrencilere, zengin fakir ayırımı yapmaksızın gerek giyim, gerek gıda ve gerekse kırtasiye ve kitap yardımı yapmaktadır. Bu bağlamda bu yıl belirlediğimiz üç mahallemizin ilkokullarında okuyan yavrularımızın ihtiyaçlarını gidermek için, hayırseverlerimizin katkısı ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’ın destekleriyle köylerimizi dolaştık. Yavrularımıza hediyelerini verip başarılar diledik” dedi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da yapılan katkıdan dolayı destek verenlere teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-10
az bulutlu