banner8

banner9

banner28

banner10

“EKPSS’NİN YAPILMAMASI TALİHSİZLİKTİR”

Görmeyenleri Koruma Derneği Akşehir Temsilcisi Hüseyin Çığ; birçok engelli Kasım ayında yapılacak olan KPSS Ortaöğretim Sınavına girecekken EKPSS’nin 3 kez ertelenmesinin talihsizlik olarak kayıtlara geçeceğini söyledi.

EĞİTİM 26.09.2020, 00:08 25.09.2020, 17:51 Haber Merkezi
563
“EKPSS’NİN YAPILMAMASI TALİHSİZLİKTİR”
banner12

“ÖSYM, engelliler sosyal mesafeyi koruyamaz diyerek sınavı üç kez erteledi. Şimdi birçok engelli, 22 Kasım’da yapılacak olan ortaöğretim KPSS sınavına girmeye hazırlanıyor” diyen Hüseyin Çığ; “Aynı şartlarda okuyucu işaretleyici isteyerek birçok engelli KPSS sınavına girecek. Hiçbir sınav için engellilere yasak yokken EKPSS sınavının yapılmaması talihsizlik olarak kayıtlara geçecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak 11 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanan ve yaklaşık 85 bin engellinin katılması beklenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS), ÖSYM tarafından 8 Eylül 2020 tarihinde yapılan bir duyuru ile ileri bir tarihe ertelenmişti. Pandemi döneminde birçok sınavın ÖSYM tarafından gerekli tedbirler alınarak yapılabildiğini, KPSS Sınavının da birden fazla oturumda gerçekleştirildiğini belirten engelli vatandaşlar, EKPSS’nin bir kez daha ve belirsiz bir tarihe ertelenmesine olan tepkilerini dile getirmişlerdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu