banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

EHLİYET SINAVINDA ANİMASYONLU SORULAR

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlattığı ehliyet sınavında animasyonlu soruların da kullanılması uygulamasını genişletiyor.

EĞİTİM 27.05.2022, 00:07 26.05.2022, 16:53 Haber Merkezi
1102
EHLİYET SINAVINDA ANİMASYONLU SORULAR
banner12

Ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek için alınmış olan animasyonlu sorular kullanma kararı sonrasında, adayların sınav öncesinde soru çeşitlerini tanımaları amacıyla hazırlanan deneme sınavları paylaşıldı.

Ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısının adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10’unu oluşturduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlığının resmi internet sitesinde paylaşılan açıklamasında; “Ehliyet sınavlarında yer alan animasyonlu soruların sayısı her geçen gün artıyor. Ehliyet sınavlarında ilk olma özelliği taşıyan animasyonlu sorular, gerçek yaşam durumlarına uygun olduğu için bu yenilik sınav geçerliği ve güvenilirliğine de katkı sağlıyor” ifadelerine yer verdi.

Sınavda yer alacak animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavlarına; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün odsgm.meb.gov.tr uzantılı internet adresinden erişilebiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık