banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

EĞİTİM SÜREÇLERİ HAFTALIK OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK

Kuruluş bakımı altındaki engelli öğrenciler için Yüz Yüze Eğitimde Yol Haritası belirleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; sürecin, kuruluşlardaki Koordinasyon ve Değerlendirme Kurullarınca haftalık olarak takip edilerek değerlendirilmesini istedi.

EĞİTİM 27.10.2020, 00:06 Haber Merkezi
683
EĞİTİM SÜREÇLERİ HAFTALIK OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK
banner12

Türkiye genelinde Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, eğitim-öğretim çağındaki engelli öğrencilerle ilgili izlenecek yol ve uygulamaların belirlendiği talimat yazısında, okulların kademeli şekilde açıldığı hatırlatıldı. Buna göre; kuruluşlarda bakım altında bulunan ve okula devam eden engelli bireylerin durumları, kronik hastalıklarının bulunup bulunmadığı dikkate alınarak, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları çerçevesinde, kuruluş sağlık servisi personeli ve meslek elemanlarının katılımıyla oluşturulan “Koordinasyon ve Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilecek.

Engellilerin yüksek yararı gözetilerek, bireysel ve grup eğitimi alma durumuna göre yüz yüze eğitime devam süreçleri, Kurulun kararları doğrultusunda belirlenecek. Engelli öğrencilerin okula gönderilmesi sürecinde, il milli eğitim müdürlükleri koordinasyonunda planlama yapılacak. Öğrencilerin okulda alınan tüm tedbirlere riayet etmeleri ve belirlenen gün ve saatlerde okulda bulunmaları sağlanacak.

Koordinasyon ve Değerlendirme Kurulları, engelli bireylerin okula devam etme durumlarını haftalık olarak değerlendirecek. Okula giden ve okuldan dönen engelli öğrencilerin ateş ölçümleri ile el yıkama, kıyafet değişimi gibi temizlik kontrolleri de bakım elemanlarınca yapılacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
31
açık