banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

DİJİTAL İÇERİKLER YAYINDA

İlkokul ve ortaokulun tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma eğitimi alan yaklaşık 300 bin öğrenciye destek amacıyla matematik dersi kazanımlarıyla ilgili 6 kitaptan oluşan uyarlanmış etkinlikler seti yayımlandı. Öğrenciler, ilk kez yayımlanan içeriklerin paylaşıldığı konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital program yoluyla kullanabilecekler.

EĞİTİM 02.12.2020, 00:06 01.12.2020, 17:14 Haber Merkezi
575
DİJİTAL İÇERİKLER YAYINDA
banner12

Alanında ilk olan bir çalışma ile hazırlanan ve 3 bin basımı yapılan setler, 81 ile ulaştırılmaya başlandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Yeni bir destek paketini daha kullanıma açtık. İlkokul ve ortaokulda tüm sınıf seviyelerinde kaynaştırma ve bütünleştirme eğitimi alan yaklaşık 300 bin öğrencimize yönelik ilk kez kazanımlarla ilgili uyarlanmış etkinlikler setini paylaştık. Bu paylaşımda odağımız matematik dersi oldu. Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla ilgili etkinlikleri kaynaştırma öğrencilerimiz için uyarladığımız setimiz ile konu kazanımlarının öğrencilerimiz için kalıcı olmasını amaçladık” dedi.

Bakan Selçuk, önümüzdeki günlerde diğer derslerden de uyarlanmış etkinlikler setleri paylaşılacağını söyledi. Etkinliklere orgm.meb.gov.tr/uyet  adresinden ulaşılabiliyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
açık