banner8

banner9

banner28

banner10

DALINDAN KOPARMAK İSTEYENLERE

Karabulut Ortaokulu bahçesinde oluşturulan bin 200 metrekarelik dikim alanı; dalından organik sebze toplamak, yerinden kavun karpuz seçmek isteyen Akşehirlileri bekliyor.

EĞİTİM 25.07.2020, 00:10 24.07.2020, 17:15 Haber Merkezi
2421
DALINDAN KOPARMAK İSTEYENLERE
banner12

Ortaokul öğrencilerinin doğayla buluşmasını sağlamak, ekim dikim pratiklerini geliştirmek amacıyla planlanan alan, pandemi sürecinde yüz yüze eğitime ara verilmesi üzerine Okul Müdürü Hasan Özdemir ve Müdür Yardımcısı Tacettin Bardakçı tarafından organize edilen projeyle, vatandaşlara hitap eden bir uygulamaya dönüştürüldü.

Muhtar Muzaffer Karakoyun ve Okul Aile Birliği Başkanı Murat Karakoyun’un değerli katkılarıyla kazandırılan organik üretim alanında yetiştirilen ve vatandaşlara kendi elleriyle toplama imkanı sunulan domates, biber, patlıcan, fasulye, kabak, mısır, kavun ve karpuz satışından elde edilecek olan gelir ise okulun ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Örnek projenin hayata geçirildiği organik bahçeyi ziyaret eden Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yazı İşleri Müdürü Adem Büyükçanga, İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürü Aydın Aytaç da çalışmayla ilgili bilgi alırken, emeği geçenleri kutladılar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
açık