banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

COVID-19’LU ÖĞRENCİYİ SINAVA GÖNDERDİ

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan 2020 Ön Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmak isteyen ancak koronavirüs testi pozitif çıkan öğrenci, talebini değerlendiren Çeltik Kaymakamı Yusuf Beran Vuran’ın talimatıyla, yapılan muayenesi sonrasında sınava katılmasında bir engel bulunmadığının tespit edilmesi sonrasında KPSS’ye katılmak üzere Konya’ya gönderildi.   

EĞİTİM 28.10.2020, 00:06 27.10.2020, 17:40 Haber Merkezi
2304
COVID-19’LU ÖĞRENCİYİ SINAVA GÖNDERDİ
banner12

Testi pozitif çıkan öğrenci, sınava girmek için Kaymakamlıktan talepte bulundu. Sağlık testleri ve muayenesi ilçe hastanesi doktorları tarafından yapılan ve sınava katılmasında mani bir hal bulunmadığı teyit edilen öğrencinin bu talebi, Kaymakam Yusuf Beran Vuran’ın talimatıyla yerine getirildi ve öğrenci; İlçe Emniyet Amiri Olcay Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Acar, Çeltik Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Fatih Ölmez ve Doktor Havva Koçak eşliğinde Konya’ya yolcu edildi.

Yoğun önlemler içerisinde sınava gönderilen ve Konya il merkezinde karantina tedbirlerine uyulmuş salonda sınava yalnız alınan öğrenciye başarılar dileyerek moral veren Kaymakam Vuran; “Çeltik, Konya merkezimize en uzak ilçemiz fakat hamdolsun devletimizin imkânları her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de en üst seviyededir. Gerek Vefa Sosyal Destek Grubumuz gerekse tüm kamu kurumlarımız her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de tüm hassasiyet ve ciddiyetle görevlerini ifa etmektedir. Sınava girmek isteyen öğrencimize başarılar diliyorum, kendisini uğurlamamız umarım kendisine moral vermiştir” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
17
parçalı az bulutlu