banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

ÇOCUKLAR İÇİN, ÇOCUKLARA ÖZEL!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan ve 3 ayda bir yayımlanan Özel Eğitim Çocuk dergisinin “Toprak” konulu kış sayısı çocuklarla buluştu.

EĞİTİM 14.01.2022, 00:07 13.01.2022, 17:57 Haber Merkezi
260
ÇOCUKLAR İÇİN, ÇOCUKLARA ÖZEL!
banner12

Görme, işitme, bedensel veya zihinsel bir engeli bulunsun ya da bulunmasın, özel bir yeteneği olsun veya olmasın tüm çocuklara hitap eden, çocukların kendilerinden bir şeyler bulabildiği ve beğenerek okuduğu dergiye ozelegitimcocuk.meb.gov.tr adresinde yayın yapan web sitesinden erişilebiliyor. Derginin her sayısının içeriği; seslendirme, sesli betimleme ve Türk İşaret Dili desteği ile birlikte sunuluyor.

Derginin kış sayısında, dosya konusu olarak belirlenen “Bereketli Topraklar Üzerinde” başlığı altında; Gökhan Akçiçek’in “Ihlamur Ağacı” adlı şiirinin yanı sıra “Toprağı Solucandan Dinle”, “Aymaz ile Aybar”, “Siyah Altın”, “Toprağın Binbir Rengi”, “Pati ile Yolculuk: Toprak Koleksiyoncusu”, “Toprak Canlı mıdır?”, “Tohum Toprak Kütüphanesi”, “Toprağın Canciğer Dostları”, Gökhan Özcan’dan “Bir Elim Yağda, Bir Elim Balda” ve Abdullah Harmancı’dan “Dokunmatik Hikayeler” gibi birçok hikaye, masal ve deneme yer alıyor.

“Biricik Soru Binbir Cevap” köşesine Varol Yaşaroğlu’nun konuk olduğu sayıda, para atletizmde Dünya Şampiyonu olan Esra Bayrak, yaşam öyküsünü okurlarla paylaşıyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
22
açık