banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“ÇAY TADINDA SOHBETLER”

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, LGS öncesinde 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak kahvaltıda buluşma etkinliği başlattı.

EĞİTİM 22.03.2022, 00:07 21.03.2022, 18:12 Haber Merkezi
571
“ÇAY TADINDA SOHBETLER”
banner12

Etkin ve etkili rehberlik anlayışıyla LGS öncesi moral ve motivasyon sağlamak amacıyla öğrenci ve velilere yönelik olarak düzenlenen etkinliklerle okul idareleri ve öğretmenlerin kesintisiz desteğinin hissettirilmesi hedefleniyor. “Çay Tadında Sohbetler” adıyla düzenlenen kahvaltıda, 8. sınıf öğrencileri ve bu öğrencilerin derslerine giren branş öğretmenleriyle bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve şube müdürleri; öğrenci ve öğretmenlerle bilgi paylaşımında bulunuyor, çalışma planlaması yapılıyor ve öğrenciler tarafından yöneltilen sorulara cevaplar aranıyor.

Pandemi öncesinde de uygulanan ve bu yıl da sınava sayılı günler kala tekrar başlatılarak İnönü Ortaokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Yunak Kaymakamı Murat Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve okul idarecileri, eğitim ve gelecek üzerine güzel bir sohbet ortamı oluşturdular. Etkinliğin, 8. sınıfı olan tüm okullarda gerçekleştirileceğini kaydeden İşcan; benzer bir çalışmanın da velilerle bir araya gelerek yapıldığını, bu tür aktivitelerin eğitime olumlu katkılarının olduğunu gözlemlediklerini dile getirdi.

Kaymakamı Murat Karahan da öğrencilerin gelişimsel ve yaş dönemi özelliklerini dikkate alarak davranmayı, anlayış göstermeyi, büyümenin getirdiği bazı zorluklarla baş edebilmeleri için onlara destek olmayı, kaygılarını azaltarak daha güvenli, huzurlu ve başarılı bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağlamayı amaçlayan programın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık