banner8

banner9

banner28

banner10

BÜYÜKŞEHİR’DEN TABLET MÜJDESİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da evinde bilgisayarı olmayan 8. ve 12. sınıf öğrencilerine tablet müjdesi verdi. 

EĞİTİM 21.09.2020, 00:13 20.09.2020, 19:43 Haber Merkezi
1595
BÜYÜKŞEHİR’DEN TABLET MÜJDESİ
banner12

İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla yaklaşık 10 bin öğrenciye tablet göndereceklerini açıklayan Başkan Altay, öğrencilere seslenerek şunları söyledi:

“Eğitim öğretim yılımız açıldı ve bu sene her zamankinden daha farklı bir şekilde uzaktan eğitimle dersleri takip ediyorsunuz. Yeni sisteme ayak uyduran ve eğitimi her konundan daha önemli gören öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sizlere teşekkür ediyorum. Ülkemizin 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşmasında en büyük gücümüz gençliğimizdir. Bu konuda size olan güvenim her geçen gün artmaktadır.

Konya’mızda 8 ve 12. sınıflarda okuyan, önümüzdeki yıl sınavlara girecek arkadaşlarımızdan uzaktan eğitimi takip edecek ekipmanı olmayanlara tablet desteği vermek bir için çalışma başlattık. Evinde interneti ve tableti olmayan gençlerimizin bilgilerini Milli Eğitim Müdürlüğü’müzden aldık ve yaklaşık 10 bin öğrencimize en kısa zamanda tabletlerini göndereceğiz.

Size düşen derslerinizi takip etmek, çalışmak ve başarılı olmaktır. Devletimiz, milletimiz ve aileniz sizden bu başarıyı bekliyor. Tüm öğrencilerimizi gönülden selamlıyor, başarılar diliyorum.” (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu