banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“BU SABAH İSTİKLAL MARŞI’MIZI HEP BİRLİKTE OKUYORUZ”

Milli Eğitim Bakanlığı, Covid-19 pandemisi nedeniyle okulların yüz yüze eğitime kapalı olması, bundan dolayı da İstiklal Marşı’nın okunamaması nedeniyle harekete geçti. 11 Ocak Pazartesi günü (bugün) saat 10:00’da tüm okul bahçelerinde Bayrak Töreni yapılacak ve Türkiye’de aynı anda İstiklal Marşı okunacak.

EĞİTİM 11.01.2021, 00:14 10.01.2021, 18:27 Haber Merkezi
1313
“BU SABAH İSTİKLAL MARŞI’MIZI HEP BİRLİKTE OKUYORUZ”
banner12

Bakanlığın başlattığı bu adımla birlikte, tüm okullarda Bayrak Töreni ile eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarında İstiklal Marşı yayımlanacak. Konuyla ilgili yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.
Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı’mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında milli marşımızı söylüyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı’mızı 7’den 77’ye hep birlikte söylerken buluşalım.

11 Ocak Pazartesi günü saat 10:00’da tüm okullarımızın bahçesinde Bayrak Töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda İstiklal Marşı’mız yayımlanacak.”

Tüm Türkiye’ye çağrı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10:00’da yöneticiler ve halihazırda görevli personelin de katılımıyla Bayrak Töreni yapılmasını; öğrencilere, öğretmenlere ve ailelere bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etmeleri için davette bulunmalarını istedi. Bayrak Törenine, Bakan Selçuk da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasında katılacak. (İHA)

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur