banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BERABER OKUDULAR, BİRLİKTE OYNADILAR

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi ile Tornacı Erol Cumbul TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kitap dağıtımı ve okuma etkinliklerinde, Ilıcak İlk ve Ortaokulu ile Hüseyin Tekiner İlkokulu öğrencileri oyuna da doydular.

EĞİTİM 13.05.2022, 00:12 12.05.2022, 16:40 Haber Merkezi
886
BERABER OKUDULAR, BİRLİKTE OYNADILAR
banner12

“Konya İnsan Mektebi Projesi” kapsamında Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikte; kardeş okul Ilıcak İlk ve Ortaokulu’nun tüm kademelerindeki öğrencilerine 100 okuma kitabı hediye edilirken okul bahçesinde öğrencilerle birlikte kitap okundu ve oyunlar oynandı.

Yarım saat süren okuma etkinliğinin ardından sokak oyunlarının oynanmasıyla; öğrencilerin özellikle son dönemlerde dijital oyun ve ortamlara yoğun ilgi göstermesine karşı sokak oyunu kültürünün yeniden canlandırılmasına katkı sağlanması hedeflendi. Öğrencilerde yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik, okuma ve oyun kültürü gibi alanlarda farkındalık oluşmasını amaçlayan etkinlikler, yemek ve tatlı ikramı ile sona erdi.

Okul Müdürü Cevat Bozgöz, anlamlı ve özel bir etkinliğe imza atmak istediklerini belirttiği açıklamasında; “Kardeş okul öğrencilerimizin okuması, oynaması, eğlenmesi, yemesi, içmesi adına düzenlediğimiz bu geniş kapsamlı etkinlik, her iki okulun öğrencilerinde de dayanışma ve yardımlaşma kültürü oluşmasına katkı sağladı” ifadelerine yer verdi.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında Tornacı Erol Cumbul TOKİ MTAL tarafından düzenlenen etkinlikte de Hüseyin Tekiner İlkokulu öğrencilerine kitaplar ve hediyeler takdim edildi. Öğrencilerin birlikte kitap okumalarına yönelik okuma saati ve her iki okul öğrencilerinin oyunlar oynamalarının ardından yemek ikramında bulunuldu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı