banner8

banner9

banner28

banner10

ARTIK E-DEVLET KAPISINDA

Halk Eğitimi Merkezleri tarafından düzenlenen kurslara ait tüm sertifikalar, e-Devlet kapısı üzerinden erişime açıldı.

EĞİTİM 25.10.2021, 00:07 24.10.2021, 18:09 Haber Merkezi
767
ARTIK E-DEVLET KAPISINDA
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer verilen duyuruya göre; sertifika almak için artık halk eğitim merkezlerine gitmeye gerek olmayacak. Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, barkodlu sertifikalarına e-Devlet kapısı üzerinden ulaşabilecekler.

Hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; ”Bu kursların başarıyla tamamlanması durumunda alınan belge ve sertifikaların da halk eğitim merkezlerine gitmeden alınabilmesi için yeni bir çalışmayı da tamamlamış bulunuyoruz. Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikalarını e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Duyuruda; Halk Eğitimi Merkezlerinde düzenlenen ve tüm süreçleri Bakanlık tarafından hazırlanan e-Yaygın sistemi ile yürütülen kurslara, bu yılın Ekim ayına kadar katılmış olan yaklaşık 38 milyon vatandaşın 45 milyona yakın sertifika adlığı bilgisine yer verildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık