banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR MEM ÇEVRE ETKİNLİKLERİ

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında, Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlarda gerçekleştirilen Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konulu etkinlik ve çalışmalar, Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla kamuoyunun dikkatine sunuldu.

EĞİTİM 24.06.2022, 00:12 23.06.2022, 16:58 Haber Merkezi
748
AKŞEHİR MEM ÇEVRE ETKİNLİKLERİ
banner12

Çevre bilinci, sıfır atık ve geri dönüşüm konularında farkındalığın artırılmasının hedeflendiği belirtilen paylaşımda, çalışmalar; okul/kurumlarda bahçe düzenlemeleri, damlama sulama sistemleri, hobi bahçeleri, sera yapımı, fidan dikimi, çevre gezileri, geri dönüşüm tesisleri ziyaretleri, atık biriktirme faaliyetleri vb. şeklinde sıralandı.

Bu çerçevede; okullarda, geri dönüştürülebilen ve dönüştürülemeyen atıkların atık kumbaralarına atılması sağlanırken atık pil, bitkisel atık yağ ve çevreye zarar veren çeşitli kimyasalların geri dönüşüm firmalarına ve Akşehir Belediyesi ekiplerine teslimi yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile koordineli bir biçimde gerçekleştirilen eğitimler sonunda yarışmalar düzenlendi ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

5 Haziran Çevre Günü’nün de içerisinde bulunduğu Türkiye Çevre Haftası’nda çevre yürüyüşü düzenlendi. Çevre, Sıfır Atık, Geri Dönüşüm ve İklim Değişikliği konularında, okullarda yıl boyunca ortaya çıkarılan eserler ve ürünler, yine Çevre Haftasında vatandaşlar için sergilendi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
açık