banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AKŞEHİR KIZ ANADOLU İHL’DEN ESKİŞEHİR GEZİSİ

Akşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında Eskişehir gezisi düzenledi.

EĞİTİM 28.05.2022, 00:13 27.05.2022, 17:15 Haber Merkezi
1071
AKŞEHİR KIZ ANADOLU İHL’DEN ESKİŞEHİR GEZİSİ
banner12

Gelecek yıl üniversite sınavına girecek olan 11. sınıf öğrencilerinin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını artırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerine ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında da tanıtım biriminde görevli üniversite öğrencilerinden bilgi almalarına yardımcı olabilmek amacıyla düzenlenen gezide öğrencilere Okul Müdürü Bülent Gencer ile öğretmenler Emrah Özden, Özge Salarvan, Ümmü Eymen Yayar, Sibel Özcan ve Mehmet Akif Ekinci eşlik etti.

Gezi programına Anadolu Üniversitesi ziyaretiyle başlayan öğrenci ve öğretmenler; İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim ve Hukuk Fakültelerini gezerek incelemelerde bulundular. Üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunulan gezide; öğrenciler, bölümler hakkında bilgi almanın yanı sıra okulun fiziki yapısını ve sosyal etkinlik alanlarını tanıyarak genel havasını teneffüs ettiler.

Akşehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, üniversite gezisinin ardından Balmumu Müzesi, Sazova Parkı, Masal Şatosu, Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu da ziyaret ettiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık