banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

AKŞEHİR FEN LİSESİ’NE İLAVE 6 DERSLİK

Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi’ne yapılacak olan 6 derslikli ek binanın yer tespiti için Akşehir’e gelen Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz’ı makamında kabul eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’in eğitimde de başarıdan başarıya koşmaya devam edeceğini söyledi.

EĞİTİM 04.04.2022, 00:14 03.04.2022, 17:11 Haber Merkezi
1038
AKŞEHİR FEN LİSESİ’NE İLAVE 6 DERSLİK
banner12

Mustafa Yılmaz’ın ziyaretinin ardından Akşehir Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi’ne geçilerek 6 derslikli ek bina için yer tespiti yapıldı. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’nun da eşliğinde alanda incelemelerde bulunan Başkan Akkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yılmaz, daha sonra Yıldırım İlkokulu’nun yapımı devam eden 24 derslikli binası ile İsmet İnönü ve Nasreddin Hoca Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin ikmal inşaat alanlarında da incelemelerde bulundular.

Yatırım bedeli yaklaşık 30 milyon Lira olan yatırımların eğitim camiasına ve Akşehir’e hayırlı olması temennisinde bulunan Akkaya; “Fen Lisesi ek binasının projesi hazırlandıktan sonra en kısa zamanda ihalesi yapılacak. Şehrimiz eğitimdeki başarı konusunda Konya ilimizin ilçeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İnşallah bu yeni binalarımız sayesinde eğitim başarı çıtamızı daha da yükselterek gençlerimizi hedefledikleri geleceğe daha iyi hazırlamış olacağız” derken, ilgili Bakanlıklar ile konuya ilişkin girişimlerde bulunarak takibini yaptığını belirttiği milletvekili Orhan Erdem’e teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
az bulutlu