banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

ADINI TARIK BUĞRA’DAN ALAN LİSE HEP BİRLİKTE OKUYOR

Konya İnsan Mektebi projesi kapsamında her ay çeşitli okuma faaliyetleri yürütülen Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi’nde Mart ayında da belirlenen ders saatinde; okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla eş zamanlı kitap okuma faaliyeti gerçekleştirildi.

EĞİTİM 02.04.2022, 00:07 01.04.2022, 18:47 Haber Merkezi
524
ADINI TARIK BUĞRA’DAN ALAN LİSE HEP BİRLİKTE OKUYOR
banner12

40 dakika süren Mart ayı etkinliğinde, kitap okumanın önemine bir kez daha dikkat çekildi. Okul Müdürü Cevat Bozgöz, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hepimiz biliyoruz ki kitap okumak, okuduğunu anlamak ve analiz edebilmek hem kişisel hayatımızda hem de çocuklarımızın girdiği üniversite sınavında çok önemli bir yere sahip. Özellikle son yıllarda öğrencilerin teknolojik oyunlarla ve cihazlarla çok fazla bağ kurması ne yazık ki onları okuma alışkanlığından uzak tutuyor. Bizler de düzenlediğimiz bu anlamlı etkinlik sayesinde öğrencilerimizle birlikte kitap okuyarak onlara hem rol model olmaya hem de kitap okumanın önemine dikkat çekmeye çalıştık. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı ve sevgisi kazandırabilmek için bu alanda etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.”

Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Cevat Bozgöz, etkinliğe katılım sağlayan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
açık