banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

AÇIK ORTAOKUL VE LİSELİLERE MÜJDE!

2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları şeklindeki imkandan, açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacak.

EĞİTİM 30.07.2020, 09:49 Haber Merkezi
4140
AÇIK ORTAOKUL VE LİSELİLERE MÜJDE!
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için öğrencilere müjde niteliğinde bir karar alındı. Kararla; açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaklar.

Bakanlığının sunduğu bu imkandan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanacak.

Öğrenciler, ayrıntılı bilgiye;

Açık Öğretim Ortaokulu için www.aio.meb.gov.tr

Açık Öğretim Lisesi için www.aol.meb.gov.tr

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi için www.aoihl.meb.gov.tr

Mesleki Açık Öğretim Lisesi için www.maol.meb.gov.tr sayfalarından ulaşabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
parçalı az bulutlu