banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SAHTE JANDARMA AKŞEHİR İLÇE JANDARMA TARAFINDAN ENSELENDİ

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşlı çiftin altınlarını alıp dolandırarak kaçan sahte jandarma, Akşehir İlçe jandarma ekiplerince yolcu otobüsünde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada çorabına gizlenmiş 5 adet gremse altın ele geçirildi.

DOLANDIRICILIK 29.12.2021, 11:44 29.12.2021, 11:49 Haber Merkezi
3748
SAHTE JANDARMA AKŞEHİR İLÇE JANDARMA TARAFINDAN ENSELENDİ
banner12

Edinilen bilgiye göre; olay Tavşanlı Gazelyakup köyünde meydana geldi. G.Ç. ve A.Ç. isimli çiftin ev telefonunu arayan bir şahıs, kendisini jandarma olarak tanıtarak, bir cinayet soruşturmasında çiftin isimlerinin geçtiğini söyledi. Çifte olayın şüphelisi olduklarını söyleyen şüpheli, ev sahiplerinden adreslerine gelen U.K. isimli şahsa "Ne kadar paranız ve ziynet eşyası varsa verin" dedi.

Mağdur çift paralarının olmadığını ancak altınlarının olduğunu söyleyince, telefondaki şüpheli, o an adreste bulunan şüpheli U.K.'ye ellerinde bulunan tüm ziynetleri teslim etmelerini söyleyerek telefonu kapattı. Mağdur çiftten 5 adet gremse altını (piyasa değeri 60 bin TL) alan şüpheli U.K. evden süratle uzaklaştı.

Olayla ilgili ev sahibinin şikayetçi olması üzerine Kütahya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi ve Tavşanlı İlçe Jandarma Komutanlığınca özel ekip kuruldu. Özel ekip tarafından yapılan araştırma sonucunda kimliği belirlenen şüpheli şahsın Kütahya Otogarında bir otobüs firmasından bilet aldığı ve Adana istikametine gittiği tespit edildi. Otobüs firması ile görüşülerek otobüsün konumu öğrenildi ve Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ile koordine edilerek şüpheli şahıs 5 adet gremse altınla birlikte, yolcu otobüsünde yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada çorabına gizlenmiş 5 adet gremse altın ele geçirildi. Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince göz altına alınan şüpheli Kütahya Tavşanlı Jandarma ekiplerine teslim edildi. Mağdurlardan alınan 5 adet gremse altın jandarma ekiplerince yaşlı çifte teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık