banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

14 BİN LİRA YETMEDİ, KREDİ ÇEKTİRMEK İSTEDİLER

Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde; telefonda kendilerini savcı olarak tanıtıp 14 bin lirasını dolandıran şahısların, 50 bin lira kredi çekip göndermesini isteyince dolandırıldığını anlayan 53 yaşındaki adam soluğu karakolda aldı. Dolandırıcıların, adamın oğlunu da arayarak babasını kurtarmak için altın bilezikleri de istedikleri ortaya çıktı.

DOLANDIRICILIK 27.06.2021, 16:56 27.06.2021, 16:56 Haber Merkezi
4371
14 BİN LİRA YETMEDİ, KREDİ ÇEKTİRMEK İSTEDİLER
banner12

Olay, Sultandağı ilçesine bağlı Karapınar köyünde meydana geldi. Köyde yaşayan Mehmet Çolak isimli vatandaşı arayan telefon dolandırıcısı, kendisini Cumhuriyet Başsavcısı olarak tanıttı. Vatandaşa, banka hesabından para çekmeye ve usulsüzlük yapmaya çalışan bir şebeke olduğunu söyleyen dolandırıcı, düzenlenecek operasyon kapsamında verecekleri hesap numarasına bir miktar para göndermesini istedi. Söylenenlere inanan Çolak, üzerinde bulunan para ile birlikte evinde bulunan parayı da yanına alıp Sultandağı ilçesine giderek dolandırıcıların verdiği hesap numarasına 14 bin TL yatırdı.

Çolak başından geçenleri şöyle anlattı:

“Ben Afyon Başsavcısı Erhan Polat dedi. Buyurun savcım dedim. Mehmet Bey, senin adınla Ziraat Bankası’ndan para çekmeye teşebbüs etmişler, biz olayı yatıştıracağız ama sen bize yardımcı olacaksın, derhal Sultandağı’na geleceksin, dedi. Taksiye bindim, Sultandağı’na gittim. İstasyonda duracaksın, Ziraat Bankası’na gideceksin, paran var mı dedi. Harçlığım var benim, fazla bir param yok dedim. Konu komşundan para bulabilir misin dedi. Hayır, ben bulamam dedim. 28 kilometre geri döndüm, köye geldim. O parayı da aldım. Biz sana bir hesap numarası vereceğiz, o hesap numarasına bu parayı yatıracaksın, senin işi biz çözeceğiz Allah’ın izniyle dediler. Şubeye vardım, bir hesap numarası veridiler. Hesap numarasını ben kendim yapamadım, oradan bir genç buldum, onların hesap numarasına gönderdim. Tamam dediler parayı gönderdikten sonra sen uzaklaş oradan, sağına ve soluna bak, başka kişiler varsa kimseyle görüşme, bizim işimiz daha bitmedi, biz bu operasyonu bugün yapamayacağız, ama yarın inşallah seni kurtaracağız dediler.”

Dolandırıcıların kredi çekmesini istemesi üzerine durumdan şüphelendiğini söyleyen Mehmet Çolak; “Ben ne yapıyorum dedim. Oradan döndüm, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ağır ağır telefonda onlarla konuşarak girdim. Telefonu orta yere koydum ve benim başımda bu hal var dedim. Dinlemede kaldı 10 dakika kadar. Bildiler onlar sanırım ve telefonu iptal ettiler. Bir de komiserim, evi de rahatsız eder bunlar dedi. Gerçekten de oğlum Ahmet Çolak’a telefon etmişler. Baban Afyon savcılıkta ifade veriyor ama durumu cezaevine girecek gibi senin ziynet eşyan ne var diye sormuşlar. O da tabi ki hiçbir şey bilmediği için benim eşimin biraz bilezikleri var demiş. Tamam demişeler, o bilezikleri hemen alıyorsun, oradan bir emanet araba alıyorsun, kimseyi yanına almıyorsun ve tek başına Sultandağı Dörtyol mevkiine geliyorsun. Benim oğlum da birden heyecanlanmış, hemen bir taksi bulmuş, bilezikleri almış. Sultandağı Emniyeti köye ekip yollamıştı, benim oğlumla karşılaşıyorlar ve onlarla beraber geri dönüp eve geliyorlar. Nereye gittiğini sorunca durumu anlatıyor, altın istediklerini söylüyor. Gerçeği polislerden öğreniyor” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu