banner8

banner9

banner28

banner10

LAVANTA ÇELTİK’E İYİ GELECEK

Çeltik Belediyesi tarafından; Konya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi iş birliğinde, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 7 bin m2 alana uygulamalı lavanta ekimi gerçekleştirildi.

ÇEVRE 28.11.2020, 00:06 27.11.2020, 17:50 Haber Merkezi
871
LAVANTA ÇELTİK’E İYİ GELECEK
banner12

Lavanta fidanları; çiftçilere, düşük maliyetle yüksek kazanç elde edebilecekleri ek yeni ürünlerle teşvik sağlamayı amaçlayan Çeltik Belediyesi’ne ait alanda, Park ve Bahçeler Birimi personelince toprakla buluşturuldu.

Konuya dair bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Meşe; “Lavanta bitkisinin ilçemizi daha da güzelleştireceğini düşünüyoruz. Bu bölgede ilk defa gerçekleştirilen bu proje vatandaşlarımıza da örnek olacaktır. Güzel sonuç alınırsa çiftçilerimizin de kırsal alanlarını değerlendirmek adına teşvikte bulunulacaktır. Lavanta bitkisinin sadece ekiminde, bir defaya mahsus can suyu ile yetiştirilmesi sağlandığından büyük gelir kaynağı olacak, ekonomik anlamda da bölgeye katkı sunacaktır. Bizler, göç veren değil göç alan bir ilçe olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
açık