banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KOSKİ’DEN “MOBİL MUHTAR BİLGİ HATTI”

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü; muhtarların verdikleri hizmetleri kolaylaştırmak ve taleplerin muhataplarına en sağlıklı ve verimli yoldan iletmesine olanak sağlamak amacıyla Muhtar Bilgi Hattı’nın KOSKİ Mobil Uygulamasına eklendiğini duyurdu.

ÇEVRE 17.01.2022, 00:08 16.01.2022, 17:57 Haber Merkezi
876
KOSKİ’DEN “MOBİL MUHTAR BİLGİ HATTI”
banner12

Arıza ve su kesintisi konularında muhtarların anlık bilgi girişi yapabilecekleri KOSKİ Mobil Muhtar Bilgi Hattı’nı devreye alan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, muhtarların cep telefonlarına indirerek kullanabilecekleri sistem sayesinde sorunları daha hızlı çözüme kavuşturmayı hedefliyor. KOSKİ Mobil Muhtar Bilgi Hattı ile muhtarlar, mahallelerinde yaşanması muhtemel arıza ve su kesintilerini anlık olarak KOSKİ ekipleriyle paylaşıp, anlık geri dönüş alabilecekler.

Muhtarların Hizmet Kalitesini Artıracak

İlk etapta Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde görev yapan muhtarların katıldığı ve sistemin işleyişi hakkında bilgi verilen toplantıda konuşan KOSKİ Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Demet; “Vatandaşlarımız, çok yoğun bir şekilde kullanılan mobil uygulama ile her türlü işlemlerini KOSKİ’ye gelmeden yapabiliyorlar. Siz muhtarlarımızın da arıza ve su kesintileriyle ilgili konuları ivedilikle iletebilmeniz ve daha rahat takip ederek sağlıklı geri dönüş alabilmeniz için KOSKİ Mobil Muhtar Hattı’nı mobil uygulamamıza ekledik. Cep telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde mahallenizdeki arıza ve kesintileri hem konum hem de fotoğraf ekleyerek KOSKİ’ye anında gönderebileceksiniz. Arıza bittiğinde ise KOSKİ, arızanın tamamlandığına dair kısa mesajla sizi bilgilendirecek. Ayrıca mahallenizdeki herhangi bir noktada meydana gelen kesinti veya arıza da hem çalışma başlarken hem de arıza giderildiğinde cep telefonunuza bilgi mesajı olarak gönderilecek” dedi.

Su İsrafı Önlenecek

Muhtarlardan, kıt olan su kaynaklarının korunmasında destek olmalarını ve mahallelerinde gördükleri arıza veya aksaklıkları anlık olarak paylaşmak suretiyle su israfını önleme konusunda işbirliği yapmalarını isteyen Demet’in konuşmasının ardından, KOSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yaşar İncikli de sistemin çalışma prensipleri ve teknik detaylarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu