banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KONTEYNERLER YIKANIP DEZENFEKTE EDİLİYOR

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı sonrası çöp konteynerlerinde oluşan kötü koku ve atıkların giderilmesi için başlattıkları yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

ÇEVRE 06.08.2020, 00:08 05.08.2020, 17:34 Haber Merkezi
624
KONTEYNERLER YIKANIP DEZENFEKTE EDİLİYOR
banner12

Verilen bilgiye göre; özellikle Kurban Bayramı sonrası oluşan kötü koku ve görüntünün önlenmesini sağlayarak vatandaşlar için daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturulması amaçlanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Akşehir’imizin daha temiz bir kent olması ve vatandaşlarımızın nezih bir ortamda yaşamaları için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu çalışmalarımız kapsamında sürdürdüğümüz çöp konteyneri yıkama ve dezenfektesi sayesinde; çöp konteynerlerinin yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde temizliği yapılarak, görüntü kirliliği ve koku oluşumu engellenirken, aynı zamanda larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunacak. Bu aracımız ile bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılmaktadır. Bu işlem sayesinde şehrimiz sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getirilirken şehrimiz de layık olduğu temiz çevreye kavuşmuş olacaktır. Değerli hemşehrilerimizden isteğimiz; çöp konteynerlerine poşetsiz çöp atmamaları ve çöp konteynerlerinin yanına poşetli çöp bırakmamalarıdır.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık