banner8

banner9

banner28

banner10

GÖÇMEN KUŞLARI KORUYAN PROJE

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin EPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkanlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesinde sona yaklaşıldı. Doğa dostu proje ile göçmen kuşların, enerji nakil hatlarında elektrik akımına kapılma riski de önlenmiş olacak.

ÇEVRE 15.04.2021, 00:07 14.04.2021, 16:30 Haber Merkezi
2101
GÖÇMEN KUŞLARI KORUYAN PROJE
banner12

MEDAŞ’ın sorumluluk bölgesi, coğrafi konumundan dolayı kuş göç yolu güzergahında bulunuyor. Her yıl göçlerini tamamlayabilmek için binlerce kilometre yol kat etmek zorunda olan göçmen kuşlar; enerji nakil hatlarına konaklama ve yavrulama amaçlı temas sağlıyor ancak zaman zaman elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybediyorlar. MEDAŞ, doğa dostu projesi ile farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri üzerinde ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek, doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasına destek olmayı hedefliyor. Canlılar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmaması, projenin sosyal sorumluluk kapsamında en önemli çıktısı olarak kabul ediliyor.

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen proje ile izolasyon malzemelerinin kullanım sıklığı artacak, arıza ve kesintiler azaltılarak sürdürülebilir kaliteli enerji sağlanacak. Proje, müşteri memnuniyetini de artırırken izolasyon maliyetlerini azaltacağından, sermayenin yurt içinde kalmasıyla ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
toz