banner8

banner9

banner28

banner10

EBER AKŞEHİR GÖLÜ ÇALIŞTAYI

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Eber Akşehir Gölü Yönetim Revize Planı Çalıştayı, Afyonkarahisar’da yapıldı.

ÇEVRE 20.10.2021, 00:11 19.10.2021, 17:22 Haber Merkezi
1199
EBER AKŞEHİR GÖLÜ ÇALIŞTAYI
banner12

Çalıştay; Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın, ilgili paydaş kurum müdürlükleri ile Eber Akşehir Gölü Sulak Alanı etrafında bulunan muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yaptığı açılış konuşmasında, önemli sulak alanlarımız arasında bulunan alanın, kapalı havza olması sebebiyle büyük bir öneme sahip olduğunu, pek çok tür ve çeşitteki canlılar için uygun beslenme, üreme ve barınma ortamı sağladığını belirten Vali Yardımcısı Nurullah Kaya; sürdürülebilirliğin sağlanması için havzayı besleyen derelerin korunmasının gerekliliğine dikkat çekti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5.Bölge Müdürü Şahin Çılgın da Eber Akşehir Gölü Sulak Alanının önemine ve korunmasına vurgu yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Çalıştay kapsamında Eber Akşehir Gölü sorun ağacı irdelenirken, sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla alınan kararlar doğrultusunda paydaş kurumların görev ve sorumlulukları da belirlendi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık