banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ÇÖP OLACAĞINA KOMPOST OLSUN

Saraybosna Anadolu Lisesi’nin e-Twinning topluluğunca hazırlanan “Global Warning” projesi için talep edilen eğitim desteğini sağlayan Konya İl Tarım Müdürlüğü; “Sürdürülebilir Tarım ve Evde Kompost Yapımı” konulu eğitimi, dijital platformda gerçekleştirdi.

ÇEVRE 06.02.2021, 00:10 05.02.2021, 17:36 Haber Merkezi
1507
ÇÖP OLACAĞINA KOMPOST OLSUN
banner12

Konunun uzmanı tarafından verilen eğitime; Türkiye’nin farklı illerinden 8, Avrupa’dan 3 olmak üzere toplam 11 lisenin proje yürütücüsü öğretmen ve öğrencileri katıldı. Sektörü ilgilendiren bütün konularda, başta okullar olmak üzere tüm kuruluşlara eğitim verilmesinin, faaliyet alanları içerisinde olduğunu belirten İl Müdürlüğü yetkilileri; pandemi döneminde önemi daha da anlaşılan tarım sektörüne, öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek iklim değişimine uyum, sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliğinin sağlanmasında toplumun her kesiminde farkındalık yaratılması gerektiğini vurguladılar.

Kompostlama Nedir?

Organik maddelerin aerobik veya anaerobik koşullarda mikroorganizmalar aracılığıyla kararlı hale getirilmesi işlemine Kompostlama deniliyor. Her türlü organik atığın, evler dahil her ortamda sıcak veya soğuk yöntemler kullanılarak çürütülmesiyle elde edilen doğal gübreleme olarak bilinen kompostun; atıkların oldukça faydalı hale dönüştürülmesi nedeniyle farkındalık yaratılarak yaygınlaştırılması hedefleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
parçalı az bulutlu