banner8

banner9

banner28

banner10

ATIK GETİRME MERKEZİ İHALESİ

Sıfır Atık Projesi kapsamında Yunak’a kazandırılacak olan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin yapım ihalesi, 17 Haziran 2021 tarihinde Yunak Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

ÇEVRE 05.06.2021, 00:05 04.06.2021, 17:18 Haber Merkezi
5948
ATIK GETİRME MERKEZİ İHALESİ
banner12

Yapım maliyetinin 5,5 milyon lira mal olması beklenen tesis, Fatih Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Yunak Belediyesi’ne ait olan arazide, 5 bin m2 alan üzerine inşa edilecek. Merkezle beraber kurulacak sistem çerçevesinde; ilçe merkezindeki mevcut çöp konteynerlerin yanına, geri dönüşümü mümkün olan farklı atıklar için yeni konteynerler yerleştirilecek. Birçok bölgede de lojistik destek sağlayacak mobil atık konteynerleri olacak. Ayrıca vatandaşların talep etmesi durumunda büyük çaptaki geri dönüşüm atıkları Belediye ekipleri tarafından alınarak tesise aktarılacak.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak; “Yapılacak olan ihale ile geri dönüşüm çalışmaları daha geniş yelpazelere açılmış olacak. Geri dönüşüm sayesinde hem çevremizi koruyor hem de ekonomimize artı değer katıyoruz. Bütün çabamız, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak içindir. Daha yaşanabilir bir Yunak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Yunak İçin Güzel Bir Gelecek Geri Dönüşümle Gelecek” sloganıyla yürütülen çalışmalarla; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrıştırılarak geri kazanımının sağlanması hedefleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
15
parçalı az bulutlu