banner8

banner9

banner28

banner10

AKŞEHİR ŞEHİTLERİ VE ADALET ORMANLARI GENİŞLİYOR

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Akşehir Orman İşletme Şefliği öncülüğünde, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğinde; gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir ülke hedefiyle toplam 800 fidan toprakla buluşturulurken bin fidanın da dağıtımı gerçekleştirildi.

ÇEVRE 11.11.2021, 14:24 11.11.2021, 16:47 Haber Merkezi
390
AKŞEHİR ŞEHİTLERİ VE ADALET ORMANLARI GENİŞLİYOR
banner12

Akşehir Orman Şefliği öncülüğünde, Engili Mahallesi’nde bulunan Akşehir Şehitleri Ormanı’na; Akşehir Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ve protokol tarafından 500 mavi selvi ve çam fidanı dikilirken bin fidan da vatandaşlara dağıtıldı. Etkinliğin ardından yine Engili Mahallesi yakınlarında Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca oluşturulan Adalet Ormanı’na da 150 badem ve 150 iğde fidanının dikimi, katılımcılar tarafından yapıldı.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinliklerine; Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Başsavcı Abdulhamit Durgut, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök, Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Sağlık Müdürü Muhammet Sait Yalçın, Cumhuriyet Savcıları, Denetimli Serbestlik personeli ve vatandaşlar katıldı.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, etkinlikte yaptığı konuşmada; “Adalet Bakanlığımız ile Orman Bakanlığımız arasındaki protokolle her yıl gelenek haline getirdiğimiz ağaç dikme organizasyonumuzu bu tarih itibariyle tamamladık. Bu faaliyetimizde ağacın önemini hatırlatmak, farkındalığı yaşatmak istedik. Temenni ederiz ki; diktiğimiz ağaçlar kök bulur, yıllar geçse de insanlara, çevreye ve doğaya faydası dokunur” ifadelerine yer verdi.

Etkinlikler, günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
toz